Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o czynną napaść na policjantów oraz paserstwo części ze kradzionych aut

Data publikacji 22.01.2018

Funkcjonariusze z świdnickiej Policji w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o czynną napaść na policjantów. Zatrzymany odpowie ponadto za pomoc w ukrywaniu skradzionych części samochodowych. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Świdnicy w trakcie działań mających na celu zwalczanie przestępczości samochodowej, zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Mężczyzna w trakcie legitymowania podjął próbę ucieczki i swoim samochodem ruszył w kierunku funkcjonariuszy, którym udało się odskoczyć unikając potrącenia. Wówczas kolejni policjanci pojazdem służbowym zablokowali wyjazd z posesji, co pozwoliło na jego zatrzymanie.

W wyniku prowadzonych przeszukań pomieszczeń wynajmowanych przez mężczyznę, funkcjonariusze ujawnili wiele elementów ze skradzionych na terenie Niemiec i Wrocławia luksusowych pojazdów.

Podczas wyjaśniania okoliczności tej sprawy zabezpieczono również 1510 litrów spirytusu oraz 5400 sztuk papierosów nie posiadających polskich znaków akcyzy. Tym wątkiem zajmą się teraz funkcjonariusze służby celnej.

Po zatrzymaniu 35-latka umieszczono w policyjnym areszcie. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

  • zabezpieczone przedmioty
  • kartony
  • zabezpieczone przedmioty
Powrót na górę strony