Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP: Nowe nieoznakowane radiowozy m-ki BMW już w służbie

Data publikacji 22.01.2018

Dwa nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami trafiły na Lubelszczyznę. Otrzymali je policjanci z Lublina i powiatu łukowskiego. Samochody już wyjechały do służby by zadbać o poprawę bezpieczeństwa w naszym województwie.

  

Policjanci z Lubelszczyzny otrzymali dwa nieoznakowane radiowozy   BMW 330i xDrive.  Sedany z napędem 4x4 wyposażone w benzynowe silniki 2.0 turbo trafiły do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie oraz do mundurowych z łukowskiej drogówki. Nowoczesne pojazdy pozwolą na skuteczną walkę z piratami drogowymi, bowiem nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn  wypadków drogowych.

  

Przy tej okazji warto wspomnieć  o stanie bezpieczeństwa na drogach naszego województwa. Dzięki zaangażowaniu policjantów ruchu drogowego,  miniony rok był kolejnym, w którym utrzymaliśmy tendencję spadkową dotyczącą liczby wypadków i ofiar. W 2016 roku na Lubelszczyźnie ogółem  doszło do 1245 wypadków , w których zginęło 156 osób, a rannych zostało 1438.   To o 22 mniej ofiar śmiertelnych i 47 rannych niż w 2016. 

 

R.L.R.

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.44 MB)

Powrót na górę strony