Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwierćmaraton komandosa w Czarnem

Data publikacji 22.01.2018

Ponad 400 policjantów, żołnierzy, strażaków i funkcjonariuszy innych służb wystartowało w minioną sobotę w IV Ćwierćmaratonie Komandosa w Czarnem. Zawodnicy biegli w mundurach polowych z plecakami o wadze 10 kg. na dystansie 10 kilometrów i 550 metrów. Zawody odbyły się pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. Współorganizatorem imprezy była Komenda Powiatowa Policji w Człuchowie, funkcjonariusze dodatkowo zabezpieczali trasę biegu i dbali o bezpieczeństwo uczestników.

Po raz czwarty w Czarnem odbył się Ćwierćmaraton Komandosa. O godzinie 11.15 w sobotę 20 stycznia wystartowało ponad 400 mundurowych z różnych służb. Zawodnicy biegli liczącą ponad 10,5 km trasą, na początku ulicami miasta, a następnie leśnymi drogami przez teren byłego poligonu wojskowego. Wszyscy zawodnicy biegli w mundurach polowych, wojskowych butach i plecakami o wadze 10 kg. Człuchowską komendę reprezentowali funkcjonariusze: asp. sztab. Wiesław Wójcik, asp. Michał Trzupek i sierż. Piotr Boruta. Policjanci z ruchu drogowego zabezpieczyli i wyłączyli z ruchu ulice, którymi biegli zawodnicy, czuwali również, aby w trakcie biegu nikt nieuprawniony nie wjechał na trasę. 

Tegoroczne zawody odbyły się pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

Po podliczeniu wyników, Burmistrz Czarnego Piotr Zabrocki podsumował zawody. Razem z Komendantem Powiatowym Policji w Człuchowie insp. Janem Kościukiem i gościem honorowym, Senatorem RP Waldemarem Bonkowskim wręczyli zawodnikom puchary i medale.

Wśród mężczyzn zwycięzcą IV Ćwierćmaratonu w Czarnem został sierżant Artur Pelo z 7 Brygady Obrony Wybrzeża, w tym maratonie wygrał już po raz trzeci. Jako pierwsza z kobiet linię mety przebiegła szeregowa Gosk Anna z Centrum Szkolenia i Łączności i Informatyki w Zegrzu.

(KWP w Gdańsku / ig)

  • Ćwierćmaraton komandosa w Czarnem
  • Ćwierćmaraton komandosa w Czarnem
  • Ćwierćmaraton komandosa w Czarnem
  • Ćwierćmaraton komandosa w Czarnem
  • Ćwierćmaraton komandosa w Czarnem
  • Ćwierćmaraton komandosa w Czarnem
Powrót na górę strony