Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KWP - Kolejna udana inicjatywa "Policyjnych KREWniaków"

Data publikacji 22.01.2018

Honorowy Klub Krwiodawstwa "Policyjni KREWniacy" przeprowadził dziś pierwszą akcję zbiórki krwi w 2018 roku. Krwiobus zaparkował na terenie Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu, gdzie już przed godziną 8, zebrała się spora grupa policjantów, aby oddać krew. Przez 5 godzin zbiórki, 42 osoby oddały prawie 20 litrów krwi. Wszystko po to, aby pomagać i w ten sposób ratować życie.

Honorowy Klub Krwiodawstwa "Policyjni KREWniacy" działa od kilku miesięcy. Zrzesza policjantów i pracowników Policji z całej Wielkopolski – razem 232 osób. Podczas kilku zbiórek krwi w 2017 roku, udało się zebrać 173 litrów krwi. Tak duże zainteresowanie tą inicjatywą, bardzo pozytywnie zaskoczyło samych założycieli klubu.

2018 rok to czas poświęcony dla Powstania Wielkopolskiego – w całym kraju organizowanych jest wiele inicjatyw związanych z tym wydarzeniem, a także z setną rocznicą odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W świętowanie przyłączyli się równiez KREWniacy. Policyjni krwiodawcy planują przez cały rok uzbierać 100 litrów krwi, aby uczcić te dwie jakże ważne dla naszego kraju rocznice.

22 stycznia na ul. Taborowej w Poznaniu od godziny 8 stał już zaparkowany krwiobus. Przed autobusem stała kolejka chętnych do oddania krwi. Przez cały ranek i południe oddawano najcenniejszy dar życia. Nie było wolnej chwili dla obsługi medycznej, ktora pobierała krew od policjantów i pracowników Policji. Przez 5 godzin zbiórki, 42 osoby oddały łącznie 18,455 ml krwi.

Kolejna zbiórka już za miesiąc. 16 lutego będziemy oddawać krew na ul. Szylinga w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Wszystkich chętnych zapraszamy.

 

 

Piotr Garstka

  • 11 #1
  • 11 #2
  • 11 #3
  • 11 #4
  • 11 #5
  • 11 #6
Powrót na górę strony