Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław: Zabezpieczono ponad 2 tys. nielegalnych płyt

13 osób zatrzymali policjanci zwalczający nielegalne kopiowanie i rozprowadzanie płyt CD, DVD i kaset VHS. Wszyscy zostali zatrzymani 20 listopada br. w godzinach rannych, na terenie giełd elektronicznych przy ul. Robotniczej i Smoluchowskiego we Wrocławiu. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 15 - 36 lat, mieszkańcy województwa dolnośląskiego. Wśród wymienionych było dwóch nieletnich.

Wartość zabezpieczonego mienia szacuje się na kwotę około 60 000 zł. Suma ujawnionych strat na szkodę legalnych producentów wynosi nie mniej niż 131 000 zł.

Część mężczyzn zajmowało się handlowaniem na stoiskach, natomiast pozostali pomagali w handlowaniu - pilnowali stoisk lub donosili z ukrytych w zakamarkach na terenie giełdy, nośniki audio - wizualne z nielegalnymi kopiami.

Policjanci z Sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Sekcji Wywiadowczej i Interwencyjnej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zabezpieczyli na terenie giełd blisko 2 300 sztuk "pirackich" płyt z filmami, oprogramowaniem komputerowym, grami i utworami muzycznymi oraz 43 kasety VHS z filmami.

Ponadto funkcjonariusze w mieszkaniu jednego z zatrzymanych zabezpieczyli komputer z nagrywarką, służącą do kopiowania oraz ofertę handlową i poligrafię. Większość z zatrzymanych to bezrobotni, którzy z tego przestępczego procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Zatrzymani za swoją działalność odpowiedzą przed sądem. Dorosłym za czyn, którego się dopuścili grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. W stosunku do dwóch 15 - latków, decyzję podejmie Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Powrót na górę strony
Polska Policja