Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy bliżej nas – pomoc dociera tam, gdzie jest potrzebna

Data publikacji 23.01.2018

Program „Dzielnicowy bliżej nas” stworzony został z myślą o pomocy potrzebującym. Jego głównym celem jest sprawienie, aby policjant dzielnicowy był blisko ludzi i ich codziennych problemów, by mógł im pomóc w ich rozwiązaniu. Dzielnicowi wyszli z za biurek i służą tam, gdzie ich pomoc jest potrzebna. Tak jak dzielnicowi z Bisztynka, którzy pomogli schorowanej kobiecie. Nie miała już siły opiekować się swoim czworonogiem i poprosiła policjantów, aby ci zorganizowali pomoc Szarikowi.

O trudnej sytuacji życiowej pewnej 59-letniej kobiety mieszkającej w gm. Bisztynek, dzielnicowy dowiedział się od sołtysa miejscowości. Dzielnicowi pojechali do kobiety i ustalili, że jest schorowana, przeszła wylew i zawał. Kobieta z trudem chodzi o kuli po domu, mieszka sama i nie ma nikogo kto mógłby jej pomóc. 59-latka mieszka w trudnych warunkach, ma do dyspozycji jeden pokój, w którym jest ciepło. W innych częściach domu nie ma podłogi, a ściany są zawilgocone.

Kobieta miała pod opieką też psa, który przebywał w szopie i nie był przez nią doglądany z uwagi na jej niedołężność. 59-latka prosiła policjantów, aby ci zajęli się jej czworonogiem. Kobieta nie kryła emocji i wzruszenia mówiąc, że jest do Szarika bardzo przywiązana, ale po prosu nie daje już rady się nim opiekować.

Dzięki policjantom pomoc dotarła tam gdzie była potrzebna. O trudnej sytuacji schorowanej kobiety, dzielnicowi powiadomili Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bisztynku. Opisali jej sytuację, zwrócili uwagę na problemy z jakimi się boryka w taki sposób, aby pracownicy MOPS-u w ramach posiadanych kompetencji mogli skutecznie pomóc 59-latce.

Natomiast w sprawie Szarika dzielnicowy za pośrednictwem Urzędu Miasta w Bisztynku zorganizował opiekę dla czworonoga, który trafił do schroniska w gm. Reszel.

(KWP w Olsztynie / kp)

 

Powrót na górę strony