Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z 5 promilami za kółkiem

Data publikacji 19.02.2008

Policyjne statystyki dotyczące nietrzeźwych kierowców są zatrważające. Niemal każdego dnia funkcjonariusze zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców, którzy za nic mają nie tylko przepisy ale ryzykują zdrowie, a co najgorsze życie swoje i innych kierowców, pasażerów, podróżujących z dziećmi, pieszych, wsiadając za kółko po alkoholu. Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali takiego kierowcę, który wybrał się w daleka trasę mając 5 (!) promili alkoholu w organizmie.

Około 8:50 funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 39-letniego kierowcę. Mężczyzna nie był w stanie zapanować nad samochodem i wjechał nim do rowu przy ulicy Łódzkiej w Piotrkowie. Jak się okazało miał 5 promili alkoholu w organizmie. Można mówić tu o dużym szczęściu, gdyż mimo tak ogromnego zagrożenia nikomu z uczestników ruchu drogowego nic się nie stało. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna zamierzał dojechać do miejscowości pod Warszawą.

Uszkodzony volkswagen bora został odholowany na parking, a nietrzeźwego kierowcę zatrzymano w policyjnym areszcie. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony