Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy bez akcyzy

Data publikacji 19.02.2008

3000 paczek papierosów ujawnili wczoraj chełmscy policjanci podczas kontroli drogowej w samochodzie m-ki Mercedes. Pięć godzin wcześniej na bezakcyzowy towar natrafili „kryminalni” na posesji 49-letniego mężczyzny. Ponad 4000 paczek papierosów przechowywanych było w specjalnie przeznaczonym do tego celu schowku. Wartość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego szacowna jest na kwotę blisko 22.000 zł.

Wczoraj ok. 13:00 chełmscy policjanci pojawili się na posesji mieszkańca gminy Chełm. Z operacyjnych ustaleń Policji wynikało, że 49-letni mężczyzna posiada papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Właściciel posesji przechowywał bezakcyzowy towar w specjalnie przeznaczonym do tego celu schowku, który znajdował się w budynku gospodarczym. Wejście do schowka zamaskowane było drewnianym regałem. W skrytce o powierzchni ok. 5 m² policjanci ujawnili 4100 paczek papierosów różnych marek. Wartość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego wynosi blisko 14.000 zł.

Papierosy zostały zabezpieczone i trafiły do policyjnych magazynów. Sprawcy ogłoszono zarzut i na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono pieniądze w kwocie 2 000 zł.

Z kolei w miejscowości Wierzbina policjanci sekcji ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód m-ki Mercedes Benz. Za kierownicą auta siedział 46 –letni mężczyzna. Mercedes załadowany był workami, w których znajdowały się kartony papierosów. Po przeliczeniu okazało się, że znajduje się tam 3000 paczek bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Uszczuplenie należnego podatku akcyzowego wynosi ponad 8.000 zł. Papierosy zostały zabezpieczone.

Mężczyznom przedstawiono zarzuty za posiadanie papierosów bez polskiej akcyzy. Grozi im za to kara pozbawienia wolności do lat dwóch i przepadek zabezpieczonego mienia.
Powrót na górę strony