Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał oszukać bank

Data publikacji 19.02.2008

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który chciał wyłudzić 20 tys. zł na podstawie fałszywego oświadczenia o zatrudnieniu. Ten sam oszust kilka miesięcy wcześniej wyłudził kredyt na zakup laptopa w systemie sprzedaży ratalnej.

Policjanci sekcji do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej Policji w Jeleniej Górze w jednym z banków w Jeleniej Górze zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwo.

Mężczyzna chcąc uzyskać gotówkową pożyczkę w wysokości 20 tys. zł, złożył fałszywe oświadczenie o zatrudnieniu, a faktycznie okazał się być bezrobotnym. Ponadto, jak się później okazało, jeleniogórzanin kilka miesięcy wcześniej w jednym ze sklepów komputerowych wyłudził kredyt w wysokości 2799 zł na zakup laptopa w systemie sprzedaży ratalnej. W tym przypadku przedłożył fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach.

Jeleniogórzaninowi za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystąpili z wnioskiem o objęcie mężczyzny dozorem policyjnym.
Powrót na górę strony