Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano towar bez polskiej akcyzy

Data publikacji 27.01.2018

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Stołecznej Policji zatrzymali Macieja B. podejrzanego o posiadanie wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Ponadto w miejscu zamieszkania mężczyzny, zabezpieczono urządzenia służące do produkcji alkoholu. Za ten czyn 54 – latek odpowie przed sądem.

Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą w trakcie prowadzonych czynności służbowych ustalili, że na terenie powiatu garwolińskiego na jednej ze stacji paliw dochodzi do przestępczego procederu. Miał on polegać na sprzedaży papierosów i alkoholu bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W wyniku kontroli stacji zabezpieczyli tam, 12 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 95 litrów nielegalnego alkoholu. Do sprawy zatrzymany został także 54 letni Maciej B.

Podczas kontroli miejsca zamieszkania zatrzymanego, policjanci zabezpieczyli jeszcze, 40 litrów nielegalnego alkoholu i 120 litrów tzw. „zacieru” przeznaczonego do jego produkcji, a także urządzenia służące do jego wytwarzania.

Przez ten przestępczy proceder Skarb Państwa narażony został na straty około 20 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty w związku z artykułem 12a ust. 1 ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych zagrożonych karą pozbawiania wolności do roku,  a także w związku z artykułem 65 i 91 kodeksu karno skarbowego zagrożonego karą do 3 lat.

 

bm/eszs/rr

  • Linia produkcyjna
  • Zabezpieczony materiał dowodowy
  • Zabezpieczony materiał dowodowy
  • Zabezpieczony materiał dowodowy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.46 MB)

Powrót na górę strony