Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

9-letni Grajan marzy by zostać policjantem. Odznakę już ma

Data publikacji 27.01.2018

Trzebniccy dzielnicowi zrobili wielką niespodziankę małemu chłopcu przebywającemu w trzebnickim szpitalu. Chłopiec bardzo interesuje się pracą policjantów i w przyszłości chciałby zostać jednym z nas. W trakcie spotkania policjanci opowiedzieli Gracjanowi o funkcjonowaniu Policji. W prezencie chłopiec otrzymał policyjną maskotkę - Komisarza Lwa oraz materiały profilaktyczne.

Trzebniccy dzielnicowi pełnili służbę w szpitalu, gdzie nadzorowali zatrzymanego, który nie mógł przebywać w policyjnym areszcie. Jak się dowiedzieli, że w szpitalu przebywa również 9–letni Gracjan, który bardzo chce zostać policjantem postanowili go odwiedzić.

Chłopczyk opowiadał, że ma swój mały mundur i gdy bawi się na podwórku wypisuje mandaty. Funkcjonariusze chcąc sprawić mu jak największą radość przekazali sympatycznemu pacjentowi  policyjną maskotkę – Komisarza Lwa oraz odblaski i zapachową policyjną gwiazdę.

Zaskoczony niespodzianką chłopiec nie krył radości i zrobił sobie z policjantami wiele pamiątkowych zdjęć. Czas spędzony z funkcjonariuszami, pozwolił choć na chwilę zapomnieć  o codziennych szpitalnych zmaganiach. Podczas wizyty na twarzy „małego policjanta” można było zauważyć uśmiech, co dla policjantów było największą nagrodą.

(KWP we Wrocławiu / dm)

Powrót na górę strony