Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli młodą kobietę, która chciała targnąć się na swoje życie

Data publikacji 27.01.2018

Wrocławscy policjanci na czas dotarli z pomocą do kobiety, która chciała targnąć się na życie. Funkcjonariusze sprawdzili kilka kilometrów trasy kolejowej i znaleźli poszukiwaną w zaroślach obok torów. Zmarzniętej kobiecie udzielona została pomoc medyczna.

Policjanci z komisariatu Wrocław Leśnica 24 stycznia 2018 r. ok. godz. 20.20 zostali powiadomieni o planowanej próbie samobójczej młodej kobiety.  Funkcjonariuszy zaalarmowała teściowa, która odczytała wiadomość od synowej pozostawioną w domu. Z przekazanych informacji wynikało, że 26-latka miała połknąć dużą ilość tabletek i udać się w kierunku pobliskich torów kolejowych.

W związku z tą sytuacją dyżurny powiadomił patrole i skierował je w rejon, gdzie  ostatni raz widziana była kobieta. W poszukiwaniach uczestniczyli policjanci z komisariatu Wrocław Leśnica, funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu oraz przewodnik z psem tropiącym. Informację przekazano również do dyżurnego ruchu PKP, aby maszyniści pociągów zachowali szczególną uwagę na trasie, gdzie prowadzone były poszukiwania kobiety.

Policjanci przeszukali kilka kilometrów trasy kolejowej, sprawdzali każdy metr przestrzeni wokół torów kolejowych. Podczas sprawdzania zarośli, tuż przy torach, patrol odnalazł siedzącą w krzakach, załamaną i zmarznięta kobietę. Jej rysopis odpowiadał wyglądowi poszukiwanej 26-latki. Policjanci udzielili jej natychmiast pomocy. Na miejsce wezwali pogotowie i psychologa.  Kobieta nie miała żadnych obrażeń, poddana została konsultacji medycznej.

(KWP we Wrocławiu / dm)

Powrót na górę strony