Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężycznę podejrzewanego o znieważenie na tle rasowym

Data publikacji 27.01.2018

Sopoccy policjanci zatrzymali 31-latka podejrzewanego o to, że znieważył na tle rasowym mężczyznę o narodowości boliwijskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na terenie dworca 31-latek słownie znieważył interweniującego wobec niego pracownika ochrony i groził mu. W chwili zatrzymania był on nietrzeźwy. Obecnie 31-latek przebywa w policyjnym areszcie, a policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Dyżurny spockiej policji odebrał zgłoszenie o awanturze do jakiej miało dojść na terenie dworca. Oficer natychmiast skierował na miejsce patrol. Przybyli na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 31-letni mężczyzna znieważył na tle narodowościowym praconika ochorny. Okazało się, że pracownik jest narodwości boliwijskiej, co niespodobało się zatrzymanemu. Nietrzeźwy mężczyzna zniważył ochroniarza, a także kierował pod jego adresem groźby. Po zatrzymaniu i doprowadzeniu do komendy został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Obecnie przebywa on w policyjnym areszcie.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia. W sprawie przyjęto zawiadomienie od pracownika ochrony (narodowości boliwijskiej) i przesłuchano świadków. Policjanci sprawdzają okoliczne monitoringi i jeszcze dziś planują przesłuchać kolejne osoby. Czynności prowadzone są w kierunku znieważenia na tle rasowym i kierowania gróźb karalnych.

Za znieważenie na tle rasowym lub narodowym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony