Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był poszukiwany do odbycia kary za liczne przestępstwa, których dopuścił się w całej Polsce

Data publikacji 28.01.2018

Policjanci z Kowar wspólnie z policjantami z Bogatyni zatrzymali 37-letniego mieszkańca Kowar poszukiwanego od września 2016 roku od odbycia kary za liczne przestępstwa, których dopuścił się w całej Polsce. Mężczyzna ma do odbycia łącznie karę pozbawienia wolności w wymiarze prawie 8,5 roku. 37-latek dopuścił się serii oszustw na szkodę osób z całej Polski, w szczególności kobiet, od których wyłudzał pieniądze.

Policjanci z Kowar wspólnie z funkcjonariuszami z Bogatyni zatrzymali 37-letniego mieszkańca Kowar poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności za liczne przestępstwa, których dopuścił się na szkodę osób z całej Polski. Mężczyzna był poszukiwany od września 2016 roku  przez kilka sądów  i prokuratur z terenu Polski, głównie za oszustwa. Przestępstw tych dopuści się na szkodę wielu osób z terenu całego kraju, a jego ofiarami padały głównie kobiety. Wykorzystywał ich naiwność bądź trudną sytuację, wprowadzał w błąd i wyłudzał od nich pieniądze. Mieszkaniec Kowar poszukiwany był między innymi na podstawie nakazów doprowadzenia do odbycia łącznej kary pozbawienia wolności w wymiarze prawie 8,5 roku. Niewykluczone, że okres pozbawienia wolności może się przedłużyć, gdyż nie wszystkie postępowania prowadzone przeciwko niemu zostały zakończone.

Policjanci z Kowar 22 stycznia br. poprosili o pomoc w zatrzymaniu mężczyzny policjantów z Bogatyni.

Funkcjonariusze zbierając informacje w tej sprawie, ustalili, że mężczyzna ukrywa się w mieszkaniu swojej nowej znajomej w jednej z miejscowości powiatu zgorzeleckiego. Tam też został zatrzymany. Po wykonaniu czynności mężczyzna trafił do aresztu śledczego.

(KWP we Wrocławiu / dm)

Powrót na górę strony