Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Paramistrzostwa Pierwszej Pomocy

Data publikacji 29.01.2018

W dniach od 26 do 27 stycznia w Szczyrku, odbyły się IV Paramistrzostwa Pierwszej Pomocy, których organizatorem był Śląski Oddział Okręgowy PCK w Katowicach. W zawodach brały udział osoby niepełnosprawne, które w kilkuosobowych zespołach musiały wykazać się wiedzą zarówno teoretyczną jak i praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Partnerem mistrzostw byli m.in. Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek oraz Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński.

Zawody, które zorganizowane zostały już po raz czwarty, są efektem warsztatów PCK pod hasłem „My Też Możemy Ratować Życie”. Skierowane do osób niepełnosprawnych mają uświadamiać, że nie ma żadnych barier, jeśli chodzi o ratowanie ludzkiego życia. W zmaganiach, które stały na bardzo wysokim poziomie, wzięło udział dziesięć czteroosobowych zespołów.

Podczas wręczania nagród zwycięzcom, w imieniu Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego, głos zabrał asp. szt. Waldemar Skotarski - Kapelmistrz Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Oprócz słów podziwu dla zawodników, wręczył on również uczestnikom kilka przygotowanych na tę okazję prezentów, a orkiestra, którą dowodzi, nagrodziła zwycięzców uroczystymi fanfarami oraz krótkim koncertem.
 

Więcej o zawodach można przeczytać na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Powrót na górę strony