Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Radzyń Podl.: Uratowany dzięki szybkiej reakcji policjantów

Data publikacji 29.01.2018

Szybka reakcja dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim oraz policjantów sierż. szt. Pawła Palicy oraz post. Michała Pucyka uchroniła desperata przed popełnieniem samobójstwa. 33-letni mieszkaniec gminy Radzyń Podlaski, wybiegł z domu informując rodzinę, że chce popełnić samobójstwo. Mundurowi niemal w ostatniej chwili zapobiegli tragedii znajdując mężczyznę w lesie.

W piątek  późnym wieczorem około godz. 21:45 na numer alarmowy zadzwoniła kobieta i poinformowała, że jej brat wybiegł z domu informując rodzinę, że chce popełnić samobójstwo. Dyżurny radzyńskiej jednostki natychmiast na miejsce skierował policjantów Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego. W rozmowie ze zgłaszającą mundurowi, potwierdzili tę informację. Ustalili dodatkowo, że mężczyzna wybiegł z domu udając się do pobliskiego lasu.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania. W lesie, na śniegu zauważyli pozostawione ślady, które prowadziły w jego głąb. Kierując się śladami, które co jakiś czas urywały się z uwagi na brak śniegu oraz odgłosami łamanych gałęzi biegli w kierunku, w którym według ich oceny uciekał desperat. Po około 30 minutach poszukiwań mundurowi zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Podjęli pościg w trakcie, którego zatrzymali 33-latka. Mężczyzna oświadczył, żeby go puścić ponieważ chce popełnić samobójstwo. W rozmowie z policjantami powiedział, że zna ten las od dziecka i dziwi się, że funkcjonariusze go odnaleźli. Dodał, że podczas ucieczki chował się za powalonymi drzewami oraz wielokrotnie zmieniał kierunek ucieczki, gdyż widział światła latarek używanych przez policjantów. Mężczyzna znajdował się pod działaniem alkoholu. Po przebadaniu przez lekarzy został osadzony do wytrzeźwienia.

Niewątpliwie gdyby nie właściwa i szybka reakcja dyżurnego oraz błyskawiczna interwencja mundurowych mogłoby dojść do tragedii.

P.M.

Powrót na górę strony