Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brutalnie pobił bezdomnego

Data publikacji 19.02.2008

Wczoraj lęborscy policjanci zatrzymali sprawcę brutalnego pobicia. W ręce funkcjonariuszy wpadło też czworo kompanów - 24-latka, któremu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostałym – za narażenie człowieka na utratę zdrowia lub życia grozi do 3 lat więzienia.

W niedzielę w Łebie przy ul. Powstańców Warszawy przypadkowy przechodzień zauważył leżącego na ziemi, nieprzytomnego mężczyznę. Powiadomił policję. Na miejsce natychmiast pojechali kryminalni i dochodzeniowcy. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna to 30-letni bezdomny. Lekarz stwierdził bardzo poważne obrażenia twarzy i złamane kości śródstopia. Brak kontaktu z pokrzywdzonym utrudniał odtworzenie przebiegu wydarzeń.

Policjanci intensywnie pracowali nad sprawą i już następnego dnia ustalili, że mężczyzna został pobity. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali pięć osób, z którymi feralnego dnia pił alkohol. To mieszkańcy Łeby i Lublina w wieku od 17 do 24 lat. Spotkanie towarzyskie odbyło się w mieszkaniu jednej z zatrzymanych kobiet. W pewnym momencie 24-latek oskarżył pokrzywdzonego o kradzież 150 złotych. Rzucił się na niego i dotkliwie pobił, potem zaciągnął go na podwórko i tam kopał. Nieprzytomnego 30-latka zostawili leżącego na ziemi.

Dzisiaj całej grupie zostaną przedstawione zarzuty.
Powrót na górę strony