Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczytno: Przemku, dla nas jesteś bohaterem

Data publikacji 29.01.2018

Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie podziękował Przemkowi za jego postawę. Chłopiec pierwszy zauważył pożar budynku i poinformował o tym fakcie służby porządkowe. Podczas spotkania komendant powiedział, że taki czyn to bohaterstwo. Wzruszenia nie kryła także rodzina, która była dumna z postawy syna.

Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie mł. insp. Tomasz Bzymek podziękował w piątek (26.01.2018r.) Przemkowi Banul za jego bohaterską postawę.

9-letni Przemek mieszka wraz z rodzicami i siostrami w małej miejscowości Rańsk w gminie Dźwierzuty w powiecie szczycieńskim.

20 stycznia 2018 roku (sobota) około godziny 9.00 rano zauważył, że z dachu budynku stojącego po drugiej stronie ulicy, wydobywa się dym i widać ogień. Chłopiec był w tym czasie sam na podwórku.

Przemek nie zastanawiając się ani chwili, wbiegł na piętro swojego domu, aby wziąć domową gaśnicę i ratować sąsiadów. Jednak jak sam przyznał, w ułamku sekundy zorientował się, że przecież jego gaśnica jest za mała.

Wtedy zaczął głośno wołać o pomoc i ratunek. Zaalarmował sąsiadów, którzy wezwali policję oraz straż pożarną. Chłopiec wiedział, że w płonącym  budynku są ludzie i bardzo chciał im pomóc.

Pożar strawił dwa mieszkania. Jedno z nich zajmował szczycieński policjant wraz z rodziną. Dzięki reakcji chłopca pożar zniszczył jedynie dobra materialne.

W piątek (26.01.18r.) Przemek Banul powiedział Komendantowi mł. insp. Tomaszowi Bzymkowi, że „nie czuję się bohaterem, bo postąpiłem tak  jak każdy człowiek powinien to zrobić”.

Za to rodzice nie kryli łez wzruszenia i z dumą patrzyli na najmłodszego syna.

Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie mł. insp. Tomasz Bzymek dodał, że wizyta u Państwa Banul była wzruszająca, ponieważ od pierwszej chwili widać było, że chłopiec kieruje się w życiu podstawowymi wartościami ludzkimi, jakimi jest dobroć i ciepło ludzkie wobec drugiego człowieka.

Dziękujemy Przemku… Dla nas jesteś bohaterem.

kw/esz

Powrót na górę strony