Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o bezpieczne stadiony

Data publikacji 29.01.2018

Policjanci wchodzący w skład zespołów ds. Kibica oraz powiatowych punktów kontaktowych podsumowali rok 2017. Przygotowywali się również do zabezpieczeń związanych ze zbliżającą się rundą wiosenną rozgrywek piłkarskich oraz innych dyscyplin sportowych. Wszystko po to, aby w lubuskiem radość z kibicowania i respektowanie przepisów szło w parze.

W sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., policjanci Zespołu ds. operacji policyjnych Sztabu Policji KWP w Gorzowie Wlkp., przeprowadzili coroczne szkolenie dla policjantów wchodzących w skład zespołu zadaniowego ds. rozpoznania, zapobiegania oraz zwalczania przestępstw i wykroczeń popełnianych w związku z imprezami sportowymi oraz Powiatowych Punktów Kontaktowych.        

Przedmiotem szkolenia było omówienie istotnych realizacji, a także wydarzeń w związku z imprezami  sportowymi i artystyczno – rozrywkowymi na terenie woj. lubuskiego za rok 2017 oraz konieczność przygotowania się do zabezpieczeń związanych ze zbliżającą się rundą wiosenną rozgrywek piłkarskich i innych dyscyplin. Ważnym aspektem, któremu policjanci poświęcili sporo uwagi były przejazdy kibiców przez teren naszego województwa. Jako region tranzytowy, wiele drużyn i ich kibiców przemieszcza się właśnie arteriami komunikacyjnymi lubuskiego. Zarówno oni, jak i mieszkańcy muszą mieć w tej materii zapewnione bezpieczeństwo. Stąd szkolenia policjantów.

Podczas panelu dyskusyjnego, który stanowił drugą część spotkania  omówiono funkcjonowanie systemów policyjnych SWD, SESPol oraz zasady korzystania z nowego, będącego w chwili obecnej jeszcze w  formie testów oprogramowania pn.  „Pakiet Aplikacji Policyjnych”. Wspólnie z Koordynatorem Wojewódzkiego Punktu Kontaktowego – nadkom. Damianem Zielińskim, dziękując wszystkim uczestnikom za rzetelne i aktywne wykonywanie obowiązków służbowych szkolenie podsumował i zakończył Naczelnik Sztabu Policji KWP w Gorzowie Wlkp., podinsp. Dariusz Maciejewski.

 

Powrót na górę strony