Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii

Data publikacji 30.01.2018

Policjanci z grudziądzkiej komendy uratowali 30-latka, który chciał skoczyć z okna. Mundurowi dotarli na miejsce akurat w chwili, gdy mężczyzna wisiał na zewnątrz budynku. Funkcjonariusze wciągnęli go do środka. Jego życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Policjanci prewencji z gryfickiej komendy z kolei uratowali 39-letniego mężczyznę, który dokonał samookaleczenia nożem i próbował odebrać sobie życie. 39-latek trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (27.01.18) w centrum Grudziądza. Dyżurny tamtejszej komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie, że w oknie jednego z budynków siedzi mężczyzna, który zamierza skoczyć. Policjanci niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, gdzie na drugim piętrze, na korytarzu zauważyli młodego mężczyznę trzymającego się parapetu, ale w połowie wiszącego już na zewnątrz. Sierż. Mateusz Jeszke i st. post. Krzysztof Dajewski bez chwili wahania podbiegli do niego, złapali za kurtkę i wciągnęli do środka. Okazał się nim 30-letni grudziądzanin. Desperat został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy.

***

Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w  Gryficach otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu mężczyzna chce odebrać sobie życie. Na miejsce został skierowany patrol policji. Mundurowi z Gryfic, którzy niezwłocznie pojechali na miejsce zdarzenia w mieszkaniu zastali 39-latka, który sie okaleczył i przy użyciu noża próbował odebrać sobie życie. Funkcjonariusze  odebrali 39-latkowi nóż i udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, zakładając opatrunek uciskowy na zranioną rękę.
 
Mężczyzna został przekazany pogotowiu i trafił do szpitala.

(KWP w Bydgoszczy / KWP w Szczecinie/ kp/ mw)

 

Powrót na górę strony