Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Profilaktyka a Teatr" - edukacja młodzieży przez kulturę

Data publikacji 19.02.2008

Kolejne spotkanie z programem "Profilaktyka a Teatr" odbyło się w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Spektakl "Blackout" obejrzało prawie 100 uczniów z siedleckich gimnazjów i szkół średnich. Aktorami byli również uczniowie.

Komendant Miejski Policji w Siedlcach, nadkom. Marek Fałdowski i patron oraz reżyser całego przedsięwzięcia Grzegorz Jach z Komendy Głównej Policji witali głównie młodzież, bo to o niej i dla niej jest przedstawienie. W dodatku zagrali w nim uczniowie siedleckich szkół średnich i gimnazjów.

Przed spektaklem przeprowadzono badania ankietowe dotyczącego zagrożenia zjawiskiem narkomanii wśród młodzieży. Ich wyniki były punktem wyjścia do dalszej dyskusji o tym problemie. Młodzi ludzie szukali odpowiedzi na pytania - jak się zachować gdy wiemy, że przyjaciel zaczyna brać i do kogo zwrócić się o pomoc.

Dyskusji bardzo uważnie przysłuchiwali się obecni na widowni przedstawiciele władz miasta, Policji, dyrektorów szkół i instytucji, które walczą z uzależnieniami. Spektakl pokazał, że do młodzieży można docierać nie tylko przez pogadanki, zakazy i nakazy, ale przez sztukę, scenę, teatr.

Więcej zdjęć >>

Powrót na górę strony