Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 35 poszukiwanych, w tym 8 ściganych listami gończymi

Data publikacji 30.01.2018

Stołeczni policjanci zatrzymali kolejne osoby poszukiwane. W ręce funkcjonariuszy wpadło 35 osób, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Osiem z nich było ściganych listami gończymi. Teraz zgodnie z dyspozycją sądów, trafią do aresztów śledczych lub zakładów karnych.

Zatrzymanie 52-letniej Doroty B. i 43-letniego Marcina N. było możliwe dzięki pracy operacyjnej mokotowskich kryminalnych. To oni „namierzyli” obydwie poszukiwane osoby. Kobieta była poszukiwana listem gończym wystawionym przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ za uporczywe uchylanie się od płacenia alimentów na swoje dziecko. 52-latka najbliższe 12 miesięcy spędzi w zakładzie karnym. Mężczyzna  został zatrzymany przez mokotowskich policjantów na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości pomimo wcześniejszego prawomocnego wyroku za to samo przestępstwo. Również Marcin N. najbliższy rok spędzi w więzieniu.

Natomiast policjanci z zespołu poszukiwań wolskiej komendy zatrzymali Marka W. Z ustaleń operacyjnych wynikało, że 35-latek może posiadać w mieszkaniu broń palną. Funkcjonariusze wiedzieli również o tym, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy Warszawa Żoliborz w Warszawie w celu odbycia kary trzech lat więzienia za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Kryminalni dostali się do mieszkania 35-latka i przystąpili do jego przeszukania W trakcie czynności znaleźli dwa przedmioty przypominające broń palną oraz inne przedmioty. Marek W. został doprowadzony do komendy, skąd trafił do zakładu karnego. Zabezpieczone jednostki przypominające broń palną trafią do badań balistycznych w laboratorium kryminalistycznym. Na podstawie badań okaże się czy mężczyzna powinien mieć pozwolenie na jej posiadanie.

To tylko kilka przykładów działań policjantów zajmujących się ściganiem osób poszukiwanych. Dzięki posiadanym informacjom, w ciągu minionej doby stołeczni funkcjonariusze zatrzymali 35 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, w tym 8 ściganych listami gończymi.

mb

Powrót na górę strony