Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za znieważenie obywatela Turcji

Data publikacji 30.01.2018

Dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego to sankcje, które usłyszał 24 – latek ze Szczecina za publiczne znieważenie obywatela Turcji. Mężczyzna został zatrzymany przez szczecińskich policjantów, usłyszał już zarzut. Za to to przestępstwo może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Do tego zdarzenia doszło w weekend w centrum miasta. 24- latek przed jednym z lokali znieważył publicznie  obywatela Turcji z powodu jego przynależności narodowościowej, używając wobec niego słów wulgarnych  i obraźliwych.


Szczecińscy policjanci, którzy natychmiast zajęli się tą sprawą  na podstawie swoich ustaleń już tego samego dnia zatrzymali mężczyznę podejrzanego  o dokonanie tego czynu. 24- latek był nietrzeźwy, został dowieziony do policyjnej izby zatrzymań.
Szczecinianin po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znieważenia obywatela Turcji poprzez używanie słów wulgarnych i obraźliwych, przy czym działał publicznie  z błahego powodu  okazując przez to lekceważące  porządku prawnego.


Prokurator po zapoznaniu się z całością materiału dowodowego zgromadzonego przez policjantów ze Śródmieścia zastosował wobec 24 – latka policyjny dozór oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym i  zakaz zbliżania się do lokalu gastronomicznego, w którym pracuje.
Mężczyzna był już wcześniej karany za inne przestępstwa. Za ten czyn może mu teraz grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

asp.szt. Anna Gembala

 

Powrót na górę strony