Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się i napadł na właścicielkę mieszkania

Data publikacji 19.02.2008

Na 3 miesiące trafił do aresztu 27-letni Artur O., który napadł na jedną z mieszkanek Żar. Mężczyzna włamał się do jej mieszkania i zaskoczony obecnością kobiety zaatakował ją. Jego łupem padł portfel, dokumenty i kluczyki do samochodu. Mężczyzna wpadł po pościgu. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

Kiedy tylko do żarskich policjantów dotarła informacja o rozboju do jakiego doszło w jednym z mieszkań, natychmiast pojechali na miejsce. Tu ustalili, że nieznany mężczyzna włamał się do jednego z lokali. Nie wiedział, że ktoś w nim przebywa. Zaskoczony, zaatakował właścicielkę szarpiąc ją i popychając. Następnie wyrwał jej portfel z dokumentami. Zabrał też kluczyki do wartego ponad 20 tys. zł auta i próbował nim odjechać.

Mundurowi szybko ustalili rysopis złodzieja i ruszyli za nim w pościg. Zatrzymali go po kilkunastu minutach. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Sąd już aresztował go na 3 miesiące. Jak się okazało, Artur O. był już wcześniej karany za włamania i kradzieże oraz przestępstwa narkotykowe. W grudniu 2007 roku opuścił areszt. Teraz znowu wróci za kratki. Za rozbój grozi mu do 12 lat więzienia.

Powrót na górę strony