Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki przemycili w materacu

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali trzech mężczyzn na terenie Kędzierzyna-Koźla podejrzanych o przemyt narkotyków. Hermetycznie spakowane narkotyki wszyte były w specjalnie przygotowane schowki w materacu tapicerowanych mebli. Cała trójka zatrzymanych usłyszała już zarzuty w tej sprawie, a sąd aresztował ich na trzy miesiące. Mężczyźni muszą liczyć się z karą do 15-tu lat więzienia. Wszczęte w tej sprawie śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Opolu.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Zarządu w Opolu w ramach prowadzonych czynności ustalili, że trzech mieszkańców Kędzierzyna-Koźla mogło dokonać przemytu znacznych ilości środków odurzających. Do ich zatrzymania doszło na jednej z ulic miasta, gdy cała trójka wyszła z mieszkania przenosząc w kartonie część przemyconych narkotyków.

W wyniku przeprowadzonych działań zabezpieczono 2,5 kg marihuany. Policjanci z CBŚP ustalili, że narkotyki zostały przemycone do Polski z Holandii. Marihuana ukryta była w specjalnie przygotowanych schowkach w materacu tapicerowanych mebli. Podczas działań policjanci znaleźli i zabezpieczyli także amfetaminę oraz haszysz.

Mężczyźni po zatrzymaniu zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Opolu. Na podstawie zebranych przez policjantów materiałów dowodowych, podejrzanym przedstawiono zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 15 lat.

Powrót na górę strony