Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy „łowcy głów” zatrzymali poszukiwanego ENĄ i listami gończymi – ukrywał się od blisko 3 lat

Policjanci z wrocławskiej komendy wojewódzkiej na co dzień zajmujący się poszukiwaniami osób zaginionych oraz ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości przestępców, ustalili miejsce aktualnego przebywania i zatrzymali niebezpiecznego członka zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, który był osobą poszukiwaną na podstawie 3 listów gończych oraz Europejskiego Nakazu Aresztowania. Poszukiwany skazany jest prawomocnymi wyrokami na karę pozbawienia wolności w wymiarze 12 i pół roku.

 Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy wsparciu Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego krakowskiej komendy wojewódzkiej 29 stycznia 2018 roku zatrzymali w Nowym Sączu niebezpiecznego członka zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, ukrywającego się od 3 lat przed wymiarem sprawiedliwości.

Mężczyzna poszukiwany był na podstawie 3 listów gończych oraz Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanych przez różne sądy i prokuratury na terenie kraju. Poszukiwany skazany jest prawomocnymi wyrokami na karę pozbawienia wolności w wymiarze 12 i pół roku.

Poszukiwany mężczyzna zmienił całkowicie swoje życie. Zerwał wszelkie kontakty towarzyskie i rodzinne. Nie używał popularnych środków łączności ani nie posiadał kont na popularnych portalach społecznościowych. Wyjechał z Głogowa do Nowego Sącza, gdzie prowadził pozornie normalne życie wtapiając się w miejscowe środowisko i społeczność. Od lat był niesamowicie ostrożny i nieuchwytny. Nie pozostawiał za sobą śladów i dobrze maskował swoją prawdziwą tożsamość.

Funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych, gdy tylko wpadli na jego trop w Nowym Sączu, niezwłocznie się tam udali prowadząc działania operacyjno-rozpoznawcze, które zakończyły się ustaleniem jego miejsca pobytu, a następnie dynamicznym zatrzymaniem poszukiwanego. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony i nie stawiał żadnego oporu.

(KWP we wrocławiu / kp)

 

  • policjanci z zatrzymanym
  • zatrzymany
Powrót na górę strony