Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie mężczyźnie

Data publikacji 01.02.2018

St. sierż. Mateusz Małek oraz post. Oscar Świrad wykazali się empatią oraz szybką i skuteczną reakcją. Policjanci z prudnickiej komendy, już po godzinie od zgłoszenia, odnaleźli mężczyznę, który chciał odebrać sobie życie. Funkcjonariusze uspokoili roztrzęsionego 40-latka i udzielili mu wsparcia do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na terenie gminy Biała. Tuż po godzinie 21.00 dyżurny policji w Prudniku został zaalarmowany przez kobietę. Zgłaszająca poinformowała, że jej mąż wyszedł z domu i chce targnąć się na swoje życie. Sama nie potrafiła go zatrzymać.

Interweniujący policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania 40-latka. Sprawdzając między innymi okoliczne tereny oraz parki. W międzyczasie, po wielu próbach funkcjonariuszom udało się nawiązać kontakt telefoniczny z mężczyzną, który wielokrotnie powtarzał, że chce popełnić samobójstwo.

W trakcie rozmowy st. sierż. Mateusz Małek uspokoił 40-latka oraz ustalił gdzie się znajduje. Już chwilę później, policjanci odnaleźli mężczyznę na drodze gruntowej prowadzącej do lasu. Tam udzielili mu wsparcia do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Najprawdopodobniej dzięki szybkiej reakcji st. sierż. Mateusza Małka oraz post. Oskara Świrada 40-letni mieszkaniec gminy Biała żyje.

(KWP w Opolu / kp)

 

Powrót na górę strony