Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione audi warte 120 tys. zł

Data publikacji 01.02.2018

Policjanci ze Zgorzelca odzyskali skradzione audi o wartości blisko 120 tys. złotych. W tej sprawie zatrzymany został mężczyzna, podejrzany o paserstwo samochodu oraz dwóch innych mężczyzn, podejrzanych o posiadanie środków psychotropowych. Auto zostało zabezpieczone, a mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Za posiadanie narkotyków zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za paserstwo do lat 5.

W nocy z 23 na 24 stycznia br. z terenu Jeleniej Góry został skradziony pojazd o wartości blisko 120 tysięcy złotych. Funkcjonariusze pionu kryminalnego ze Zgorzelca weszli na teren posesji w jednej z miejscowości w gminie Sulików, mając podejrzenia, że właśnie tam może znajdować się skradzione auto. Rzeczywiście w jednym z pomieszczeń gospodarczych znaleźli i zabezpieczyli poszukiwany pojazd. Przy samochodzie znajdowało się trzech mieszkańców gminy Sulików. Uwagę funkcjonariuszy zwróciło nerwowe zachowanie dwóch z nich. Po sprawdzeniu okazało się, że posiadają przy sobie środki psychotropowe.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy. Po przeprowadzonych czynnościach jednemu z nich przedstawiono zarzut paserstwa pojazdu, a dwóm pozostałym - posiadania  substancji psychotropowej w postaci metaamfetaminy.

Za paserstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • odzyskane skradzione audi
  • odzyskane skradzione audi
Powrót na górę strony