Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samochodowy złodziej wpadł po pościgu

Data publikacji 19.02.2008

Na jednej z ulic Suchego Lasu uwagę funkcjonariuszy zwróciło dwóch mężczyzn kręcących się w pobliżu zaparkowanego samochodu. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne – auto było kradzione. Po kilkuminutowym pościgu w ręce stróżów prawa wpadł złodziej samochodu.

Policjanci patrolujący ulice Suchego Lasu zauważyli dziwnie zachowujących się mężczyzn. Po chwili obserwowane osoby wsiadły do zaparkowanego samochodu i odjechały. Funkcjonariusze nieoznakowanym radiowozem ruszyli za pojazdem. Skontaktowali się z dyżurnym, który poinformował ich, że obserwowany samochód został skradziony kilka dni wcześniej na Grunwaldzie. Gdy jadący autem mężczyźni zauważyli policjantów, zaczęli uciekać.

Policyjny pościg trwał kilka minut i zakończył się porzuceniem przez złodziei samochodu na tyłach jednego ze sklepów. Pomimo natychmiast podjętego pościgu jednemu ze sprawców udało się uciec. Ucieczka 38-letniego Radosława J. zakończyła się bardzo szybko na pobliskim płocie, o który mężczyzna zahaczył się spodniami. W samochodzie złodzieje uszkodzili zamek i stacyjkę, a straty oszacowano na kilkaset złotych. Auto odzyskane dzięki policjantom z Suchego Lasu po zakończonych czynnościach wróci do właściciela.

Jak się okazało 38-latek, który prowadził kradziony samochód był pijany. Badanie wykazało u niego 0,48 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazał się być poszukiwany przez organa ścigania.

Za kradzież samochodu zatrzymanemu Radosławowi J grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie drugiego złodzieja jest tylko kwestią czasu.
Powrót na górę strony