Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 49-latka podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 05.02.2018

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie mieszkaniec gminy Nowa Sucha, który jest podejrzany o zabójstwo 59-latka. Zaginięcie sochaczewianina zgłoszono w połowie stycznia, a jego zwłoki znaleziono w ubiegłym tygodniu. Podejrzanemu o zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci zostali powiadomieni o znalezieniu zwłok w Kampinoskim Parku Narodowym. Funkcjonariusze ustalili, że zmarły mężczyzna to mieszkaniec Sochaczewa, którego zaginięcie zgłoszono w połowie stycznia. Ponieważ nie było wątpliwości, że do jego śmierci przyczyniła się inna osoba, w rozwiązanie sprawy zaangażowali się policjanci wydziału kryminalnego i ich bezpośredni przełożeni, a czynności były nadzorowane przez sochaczewską prokuraturę.

W toku dalszych czynności zatrzymano 49-letniego mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo mieszkańca Sochaczewa. Sprawca został osadzony w policyjnym areszcie, a w piątek doprowadzono go do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa, które jest zagrożone karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Tego samego dnia – sąd, po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Środek zapobiegawczy o charakterze izolacyjnym zastosowano w celu zabezpieczenie prawidłowego toku postępowania, a także z uwagi na fakt, że przestępstwo jest zagrożone najwyższą karą przewidzianą w kodeksie karnym.

 

Autor: sierż. sztab. Agnieszka Dzik

Powrót na górę strony