Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brak zgody na łamanie przepisów na drogach – szybka reakcja szczecińskich policjantów na nagranie kierowcy

Data publikacji 05.02.2018

Do szczecińskich policjantów trafiło wideo z samochodu, które zarejestrowało skrajnie nieodpowiedzialną jazdę kierowcy bmw. Kierujący tym pojazdem popełnił kilka wykroczeń, w tym ominięcie przed pasami auta, które przepuszczało pieszą i niezatrzymanie się przed „zebrą”. Funkcjonariusze szybko dotarli do kierowcy bmw. Zostało mu zabrane prawo jazdy, a jego sprawa trafi do sądu.

Ponieważ okoliczności tej sprawy nie budzą wątpliwości, policjanci wdrożyli procedurę w trybie art. 58 Kodeksu Postępowania w sprawach o wykroczenia. Oznacza to, że do sądu trafi wniosek o ukaranie 20 – latka karą grzywny w wysokości 3 tysięcy złotych i półroczny zakaz prowadzenia pojazdów.

Ta sprawa to kolejny przykład na coraz częstszy brak zgody uczestników ruchu drogowego na łamanie przepisów przez innych, czy to kierowców, czy pieszych. Dziękujemy w tym konkretnym przypadku mężczyźnie, który przekazał nagranie. Dziękujemy także innym, którzy przejawy łamania zasad bezpieczeństwa zgłaszają na adres stopagresjinadrodze@zachodniopomorska.policja.gov.pl. W roku 2017 wpłynęło ponad 400 informacji, z których blisko połowa zakończyła się wnioskami o ukaranie piratów drogowych.

Zespół prasowy KWP w Szczecinie /AŚ

Powrót na górę strony