Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uciekał i próbował ich przejechać

Data publikacji 05.02.2018

Policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się kontroli drogowej i próbował autem przejechać interweniujących policjantów. Ponadto od kierującego wyraźnie czuć było alkohol - pobrano od niego krew do dalszych badań laboratoryjnych. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu II wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze po pościgu zatrzymali 63-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzewanego między innymi o niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz czynną napaść na funkcjonariuszy.

4 lutego 2018 roku około godziny 3.30 policjanci w okolicach ulicy Wróblewskiego w Jeleniej Górze zauważyli pojazd, któremu dali sygnał do zatrzymania. Kierowca jednak nie reagował i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca uciekał w kierunku Staniszowa, gdzie po około półgodzinnym pościgu został zatrzymany. Mężczyzna dopuścił się również czynnej napaści na funkcjonariuszy, usiłując przejechać ich swoim pojazdem. W związku z tym jeden z funkcjonariuszy w celu unieruchomienia auta, które stwarzało realne zagrożenie dla ich życia i zdrowia oddał w jego kierunku dwa strzały. Pomimo tego kierowca nadal uciekał, zatrzymując się dopiero kilka metrów dalej w rowie. W trackie ucieczki popełnił on także szereg wykroczeń w ruchu drogowym.

Kierującym okazał się 63-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol, jednak odmówił on poddania się badaniu. W związku z tym pobrano mu krew do badań laboratoryjnych.

Podejrzany został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony