Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ratują ludzkie życia

Data publikacji 05.02.2018

Na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który oświadczył, że zamierza popełnić samobójstwo. Dzięki rozmowie oficera dyżurnego rawskiej komendy policji ze zdesperowanym mężczyzną, ustalono jego miejsce pobytu, co pozwoliło na udzielenie w porę niezbędnej pomocy. Z kolei policjanci z Bełżyc prowadzili akcję poszukiwawczą za zaginionym 46-latkiem, którego zaginięcie wczoraj zgłosiła rodzina. Mężczyzna wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy od razu rozpoczęli poszukiwania zaginionego. Komendant Komisariatu Policji w Bełżycach dla całej jednostki ogłosił alarm. Wszyscy policjanci włączyli się w akcję poszukiwawczą. Zaginiony został odnaleziony przez funkcjonariuszy na terenie gm. Wojciechów.

4 lutego br. około godz. 23:30 na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który oświadczył, że zamierza popełnić samobójstwo. Numer, z którego dzwonił nie był zarejestrowany w żadnej sieci z tego też powodu ustalenie miejsca przebywania właściciela było znacznie utrudnione. Mężczyzna niestety  rozłączał się kilkukrotnie w trakcie rozmowy. Podał jedynie informację, że przebywa w okolicy miejscowości Biała Rawska. W ten rejon został skierowany patrol, który sprawdzał okoliczne wsie. Po dłuższej rozmowie przeprowadzonej przez oficera dyżurnego ze zgłaszającym mężczyzną policjant przekonał niedoszłego samobójcę, aby wyszedł na drogę i tam spokojnie poczekał na patrol policji. Na miejsce policjanci udzielili mu pomocy wzywając jednocześnie zespół karetki pogotowia.

***

Wczoraj około godz. 14:00 46-letni mieszkaniec gm. Wojciechów po próbie samobójczej wyszedł z domu z zamiarem odebrania sobie życia. Zaniepokojona rodzina powiadomiła policję. Natychmiast na miejsce zostali wysłani policjanci, którzy podjęli akcję poszukiwawczą. Komendant Komisariatu Policji w Bełżycach ogłosił alarm dla jednostki, dzięki czemu w działania byli zaangażowani wszyscy policjanci. Po godzinie 17:00 funkcjonariusze odnaleźli zaginionego 46-latka. Mężczyzna znajdował się w jednej z miejscowości w gm. Wojciechów i był pod wpływem alkoholu. Dzięki szybkiej reakcji i dużego zaangażowania policjantów poszukiwania zakończyły się szczęśliwie.

Mundurowi na miejsce wezwali załogę karetki pogotowia. Po zbadaniu przez lekarzy mężczyzna ze względu na stan nietrzeźwości został osadzony do wytrzeźwienia.

(KWP w Łodzi / KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony