Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posterunek Policji w Gostycynie, pow. tucholski, już po remoncie

Data publikacji 05.02.2018

Policjanci z Gostycyna w powiecie tucholskim mają prawdziwe powody do zadowolenia. Właśnie zakończył się trwający od listopada ubiegłego roku kompleksowy remont tamtejszego posterunku. W miniony piątek odbyło się uroczyste otwarcie.

W ubiegły piątek (2.02.18) odbyło się otwarcie odnowionego posterunku w Gostycynie, pow. tucholski. Po trwającym blisko 3 miesiące kompleksowym remoncie nadszedł czas na oddanie go do użytkowania policjantom, jak i mieszkańcom. Pełniący obowiązki Kierownika posterunku mł. asp. Janusz Kozielecki złożył meldunek Komendantowi tucholskiej policji nadkom. Wiesławowi Gapie. Następnie Komendant przywitał zaproszonych gości: Pana Michała Mroza Starostę Tucholskiego, przedstawicieli władz gminy Gostycyn i Kęsowo oraz lokalne media. Jednocześnie podziękował za pomoc i zaangażowanie w poprawę warunków obsługi interesantów oraz pracy policjantów.

Zakres wykonanych prac obejmował m.in. wymianę: stolarki, infrastruktury sanitarnej i socjalnej, instalacji grzewczej, elektrycznej, telekomunikacyjnej, wyposażenie biur w nowe meble. Całkowity koszt remontu wyniósł ponad 120 tysięcy złotych. Suma ta została przekazana z budżetu policji.

Wyremontowane pomieszczenia siedziby posterunku to nie tylko dobre warunki pracy policjantów, ale również podniesienie standardu obsługi mieszkańców. Siedziba stróżów prawa w tej chwili spełnia wszelkie normy. Dzięki temu w znaczący sposób poprawił się standard pracy, co ma niewątpliwy wpływ na jej jakość. Komfort, jaki może teraz zapewnić miejscowa policja zapewne podniesie poczucie bezpieczeństwa i wzbudzi zaufanie w skuteczność działania funkcjonariuszy.

Powrót na górę strony