Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uczą się czeskiego - policisté se uči česky

Data publikacji 05.02.2018

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku biorą udział w kursie z języka czeskiego. Zajęcia dla funkcjonariuszy prowadzone są w ramach projektu „Bezpieczne szlaki pogranicza polsko-czeskiego” - "Po chodniku i silnici bezpecne pres hranici". Celem szkolenia jest poprawa jakości komunikacji pomiędzy policjantami, a obywatelami Republiki Czeskiej.

W kursie języka czeskiego udział bierze 20 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku. Zajęcia prowadzone są w 2 grupach, 2 razy w tygodniu. Podczas wykładów omawiane są poszczególne bloki tematyczne dotyczące sytuacji z życia codziennego oraz sytuacji, z jakimi stykają się policjanci w trakcie służby.

Tematyka zajęć obejmuje również elementy słownictwa specjalistycznego, związanego ze służbą policyjną i działaniami służb mundurowych w strefie przygranicznej. Celem szkolenia jest poprawa jakości komunikacji pomiędzy policjantami, a obywatelami Republiki Czeskiej.

Kurs realizowany jest w ramach projektu pn. „Bezpieczne szlaki pogranicza polsko-czeskiego” - "Po chodniku i silnici bezpecne pres hranici".

(KWP w Opolu/ mw)

  • Policjanci uczą się czeskiego - policisté se uči česky
  • Policjanci uczą się czeskiego - policisté se uči česky
  • Policjanci uczą się czeskiego - policisté se uči česky
Powrót na górę strony