Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za oszustwo oraz przywłaszczenie mienia o wartości ponad 100 tys. złotych

Zatrzymany przez policjantów z Legnicy mężczyzna odpowie przed sądem za przywłaszczenie sprzętu muzycznego i napojów alkoholowych o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna zawarł umowę z DJ-em, który zamontował w jego lokalu własny sprzęt, a następnie go zwolnił zachowując jego wyposażenie. Zaopatrywał się też w lokalnej hurtowni napojów alkoholowych nie regulując należności za zakupiony towar.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej w Legnicy wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Legnicy realizowali sprawę przywłaszczenia sprzętu muzycznego, oświetlenia oraz napojów alkoholowych o łącznej wartości przekraczającej 100 tys. złotych.

Działania rozpoczęto w styczniu br. po złożeniu przez 2 osoby pokrzywdzone zawiadomienia do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przywłaszczenia mienia. Policjanci po przeprowadzeniu analizy zebranego materiału podjęli działania, w wyniku których zatrzymali 29-letniego mieszkańca Legnicy.

Jak ustalono, przedsiębiorca prowadzący lokal rozrywkowy na terenie miasta w czerwcu 2017 roku zawarł umowę z DJ-em, który w ramach swojej działalności w jego lokalu zamontował własny sprzęt muzyczny wraz z nagłośnieniem oraz oświetleniem. Po upływie jednego miesiąca przedsiębiorca zwolnił DJ-a zachowując jego przedmioty, których wartość oszacowana została na kwotę ponad 100 tysięcy złotych. Ponadto zaopatrywał się w lokalnej hurtowni napojów alkoholowych jednak za zakupiony towar nie regulował należności. Zaległe rachunki opiewały już na kwotę ponad 17 tys. złotych.

Policjanci wspólnie z Prokuratorem podczas przeszukania pomieszczeń należących do zatrzymanego mężczyzny odzyskali przywłaszczone mienie. Zabezpieczono m.in. sprzęt muzyczny, nagłośnienie oraz oświetlenie, a także część napojów alkoholowych.

Obecnie szczegółowo wyjaśniane są okoliczności tej sprawy. Zatrzymany 29-letni mężczyzna za czyny, o które jest podejrzany, będzie odpowiadał przed sądem.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

 

  • zabezpieczone przedmioty
  • zabezpieczone przedmioty

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.17 MB)

Powrót na górę strony