Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Terminale płatnicze w codziennej służbie

Data publikacji 08.02.2018

Od tygodnia na wyposażeniu do służby policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy znajdują się terminale płatnicze. Oznacza to, że osoba ukarana mandatem karnym ma możliwość zapłacenia grzywny przy pomocy karty płatniczej. Z tej możliwości w pierwszym tygodniu skorzystało 38 kierujących.

Aby poprawić jakość i skuteczność w działaniu, funkcjonariusze systematycznie otrzymują nowoczesny sprzęt i wyposażenie do służby. W tym zakresie korzystają także z nowinek technicznych oraz zmian w przepisach. Jednym z celów jest także poprawa warunków dla obywateli. Ponieważ niemal każdy z nas posiada konto z kartą płatniczą, od 1 lutego w radiowozach kieleckiej drogówki są na wyposażeniu mobilne terminale płatnicze.

Tylko w pierwszym tygodniu mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego nałożyli 38 mandatów karnych, gdzie sprawcy wykroczeń skorzystali z możliwości zapłacenia kartą. Cała czynność trwa bardzo krótko i nie różni się niczym, od płatności za zakupy w sklepie. Osoba ukarana otrzymuje druk mandatu i potwierdzenie opłaty z terminala. Dotychczas kierujący o tej możliwości wypowiadali się przychylnie, zgodnie twierdząc, że obecnie większość opłat za rachunki i zakupy robią w formie bezgotówkowej.

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

Powrót na górę strony