Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy uratował mężczyznę przed wychłodzeniem

Data publikacji 08.02.2018

Wczoraj dzielnicowy z Posterunku Policji w Tyszowcach podczas pełnionej służby w trakcie odwiedzin posesyjnych uratował 62-letniego mieszkańca gm. Rachanie przed wychłodzeniem. Policjant natychmiast wezwał pogotowie, a następnie sprowadził mężczyznę w miejsce, gdzie mogła dojechać karetka pogotowia.

Wczoraj około godziny 9:00 dzielnicowy z Posterunku Policji w Tyszowcach asp. Waldemar Łuczak podczas pełnionej służby obchodowej na terenie gminy Rachanie zauważył mężczyznę w oknie domu stojącego na odludnym terenie. Okazał się nim 62-letni mężczyzna. Znajdował się w stanie wychłodzenia. Policjant natychmiast wezwał pogotowie, a następnie sprowadził mężczyznę w miejsce, gdzie mogła dojechać karetka pogotowia. Po przyjeździe karetki mężczyzna został odwieziony do Szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Jego życie i zdrowie nie są już zagrożone. Dzięki czujności i zaangażowaniu dzielnicowego udało się uchronić mężczyznę przed wychłodzeniem.

Pamiętajmy aby w okresie zimowym zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne, samotnie zamieszkujące, w podeszłym wieku, osoby znajdujące się pod działaniem alkoholu, które mogą być w stanie wychłodzenia, aby w takich przypadkach natychmiast udzielać im pomocy i informować  Pogotowie Ratunkowe bądź Policję, a także dzwonić pod numer alarmowy 112.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony