Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy pomógł choremu mężczyźnie

Data publikacji 08.02.2018

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Pilznie interweniował w sprawie samotnie mieszkającego mężczyzny. Mieszkaniec Podlesia przebywał w warunkach zagrażających jego życiu i zdrowiu.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Pilznie uzyskał wczoraj informację o trudnych warunkach, w jakich przebywa 56-letni mieszkaniec Podlesia. Ustalił, że mężczyzna mieszka w nieocieplonym barakowozie. 

Policjanci wspólnie z pracownikami pomocy społecznej, potwierdzili bardzo trudne i zagrażajace zdrowiu mężczyzny warunki. Stan 56-latka wymagał opieki medycznej. Dzielnicowy wezwał karetkę pogotowia. Jednak mężczyzna odmówił przewiezienia do szpitala, dlatego sanitariusze opatrzyli go na miejscu. 56-latek będzie teraz pod regularną opieką pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pilznie.      

Okres zimowy to bardzo duże wyzwanie dla osób samotnych i chorych. Dlatego nie bądźmy obojętni na ciężki los innych ludzi - zadzwońmy na policję lub do ośrodka pomocy społecznej. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie. 

Powrót na górę strony