Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za atak z nożem na policjanta

Data publikacji 13.02.2018

Policjanci z Komisariatu Policji w Wieliszewie zatrzymali 69-letniego Marka K. Mężczyzna podejrzany jest m.in. o dokonanie czynnej napaści na policjantów. Prokurator przedstawił mu już trzy zarzuty. Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 69-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w jednym z warszawskich aresztów. Przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły czwartek, tuż przed południem, policjanci z Wieliszewa dostali sygnał o awanturze w jednym z domów na terenie ich gminy. Policjanci na miejscu interwencji zastali nietrzeźwego, awanturującego się z rodziną Marka K. Mężczyzna był bardzo agresywny. Używał wulgarnych słów  i nie reagował na prośby rodziny oraz polecenia mundurowych.

W pewnym momencie Marek K. chwycił nóż   i groził, że "załatwi" policjantów oraz siebie. Wymachiwał 20-centymetrowym ostrzem, nie ustając w groźbach. Jego agresja narastała.

Rosło także zagrożenie, jakie stwarzał dla siebie oraz innych osób, czemu musieli dynamicznie przeciwdziałać policjanci. Podczas obezwładniania Marka K., ten ranił trzymanym w ręku nożem jednego z policjantów. Chwilę po tym mężczyzna został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 2,5 promila alkoholu.

Marek K. usłyszał już trzy zarzuty za czynną napaść na mundurowych w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, zmuszanie policjantów groźbą do odstąpienia od czynności służbowych i znieważania funkcjonariuszy. Legionowski sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora i zastosował wobec 69-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

Przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/jf

Powrót na górę strony