Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„ Kochasz? Jedź ostrożnie – Walentynki 2018”

Data publikacji 14.02.2018

Właśnie dzisiaj, w dzień zakochanych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Lublinie i KPP w Lubartowie zorganizowali i przeprowadzili akcję dedykowaną bezpieczeństwu w ruchu drogowym „Kochasz? Jedź ostrożnie.” Chcieliśmy przypomnieć wszystkim, że uczucia wiążą się z odpowiedzialnością i troską o naszych bliskich także podczas podróży. Do policyjnych działań przyłączyli się także pracownicy Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, którzy rozdawali kierującym serduszka oraz Radio ESKA, na antenie którego można było przesłać walentynkowe życzenia.

      

W ubiegłym roku na drogach naszego województwa doszło do 1245 wypadków , w których zginęło 156 osób.  Za każdym  z tych śmiertelnych wypadków  kryje się ludzka tragedia,  smutek i rozpacz bliskich ofiar.   Policjanci dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg wykorzystują każdą okazję  by mówić o skutkach nieostrożnych zachowań na drodze,   o bagatelizowaniu przepisów ruchu. Właśnie dzisiaj przy okazji Walentynek chcieliśmy przypomnieć wszystkim, że uczucia wiążą się z odpowiedzialnością i troską o naszych bliskich także podczas podróży.  

      

Podczas akcji i prowadzonej kontroli zwracaliśmy uwagę na przestrzeganie przez kierowców dozwolonej prędkości,  na stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów .

      

Przy okazji kontroli policjanci i przedstawiciele Muzeum Zamoyskich w Kozłówce wręczali kierowcom drobne upominki -samochodowe serduszka z napisem „Kochasz? Powiedz Stop Wariatom Drogowym” oraz serduszka antystresowe.

       

Kierowcy mogli w tym szczególnym dniu pozdrowić na antenie Radia ESKA swoich najbliższych i przesłać im walentynkowe życzenia. 

       

R.L.R.

Zobacz więcej zdjęć z akcji dedykowanej bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26.59 MB)

Powrót na górę strony