Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP zatrzymało Tadeusza B., ściganego do odbycia kary więzienia za udział w grupie zorganizowanej tzw. Krakowiaka

Data publikacji 16.02.2018

„Łowcy cieni” z CBŚP wspólnie z policjantami z Wydziału w Bielsku-Białej CBŚP zatrzymali 55-letniego Tadeusza B., poszukiwanego na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Katowicach. Mężczyzna był ścigany, ponieważ został skazany m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym w grupie tzw. Krakowiaka oraz rozboje.

Z ustaleń śledczych wynika, że działalność 55-letniego Tadeusza B. sięga początków lat 90-tych. Wówczas to działał w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, kierowanej przez Janusza T. ps. „Krakowiak”. Grupa zajmowała się zabójstwami, napadami rabunkowymi, wymuszeniami rozbójniczymi, kradzieżami, uprowadzeniami w celu wyłudzenia okupu, nielegalną dystrybucją broni palnej oraz obrotem środkami odurzającymi. Według śledczych  poszukiwany mężczyzna brał udział w dokonywaniu przestępstw. 

Tadeusz B. został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na karę 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna starał się skutecznie unikać kontaktu z organami ścigania. W 2017 roku sąd wydał za nim list gończy na podstawie którego zaczęli działać „łowcy cieni” z Centralnego Biura Śledczego Policji. Ci policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału w Bielsku-Białej CBŚP przeprowadzili wiele czynności, aby dotrzeć do miejsca przebywania poszukiwanego. W efekcie ich współpracy, w jednej z restauracji został zatrzymany Tadeusz B.

Zgodnie z decyzją sądu, 55-latek został osadzony w zakładzie karnym, gdzie ma odbyć zasądzoną karę.

(CBŚP / mw)

Film CBŚP zatrzymało Tadeusza B., ściganego do odbycia kary więzienia za udział w grupie zorganizowanej tzw. Krakowiaka

Pobierz plik CBŚP zatrzymało Tadeusza B., ściganego do odbycia kary więzienia za udział w grupie zorganizowanej tzw. Krakowiaka (format mp4 - rozmiar 3.99 MB)

Powrót na górę strony