Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z rowerową pasją

Data publikacji 16.02.2018

Głogowski dzielnicowy sierżant sztabowy Łukasz Wesołowski zajął II miejsce w finale Elite Race 2018 - międzynarodowych zawodów polegających na rywalizacji na wirtualnej trasie pokonywanej przy pomocy trenażerów rowerowych. W tej sportowej imprezie uczestniczyli zawodnicy z Polski, Litwy i Estonii. Policjant zajmując miejsce na podium powtórzył swój ubiegłoroczny sukces w tym wyścigu, potwierdzając tym samym wysoką formę.

W Lubinie miał miejsce finał międzynarodowych zawodów Elite Race 2018 polegających na rywalizacji na wirtualnej trasie pokonywanej przy pomocy trenażerów rowerowych. Jego uczestnicy na specjalnym rowerze treningowym jechali wirtualną trasą jednego ze znanych, największych wyścigów kolarskich Tour de France - pokonując drogę morderczego podjazdu na szczyt L'Alpe d'Huez.

Głogowski policjant sierżant sztabowy Łukasz Wesołowski, pasjonat kolarstwa, zajął w tych zawodach II miejsce, powtarzając w ten sposób swój ubiegłoroczny wynik. Zawody nie należały do łatwych, o czym świadczyć może średnie tętno naszego zawodnika uzyskane podczas wyczerpującego podjazdu wynoszące 190 HR/min (częstotliwość skurczów serca na minutę), gdzie wysiłek trwał prawie 20 min.

To nie pierwszy sukces Łukasza. W sezonie wiosenno - jesiennym uczestniczył w zawodach terenowych i odnosił w nich sukcesy. Podczas rozgrywanych w sierpniu 2016 roku w Przybyszewie Mistrzostwach MTB Policjantów, zajął II miejsce. Kolarstwo górskie to pasja sierżanta sztabowego Łukasza Wesołowskiego funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, gdzie pracuje jako dzielnicowy.

Zima to bardzo trudny czas dla kolarzy. Jednak jak twierdzi Łukasz Wesołowski, trening zimową porą to fundament kolarskiej wydolności, trzeba solidnie przepracować ten trudny okres w roku, żeby wiosną z uśmiechem triumfu wjeżdżać na linię mety.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Dzielnicowy z rowerową pasją
  • Dzielnicowy z rowerową pasją
  • Dzielnicowy z rowerową pasją
  • Dzielnicowy z rowerową pasją
Powrót na górę strony