Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja policjantów zapobiegła nieszczęściu

Data publikacji 17.02.2018

Policjanci z powiatu kamiennogórskiego zauważyli pożar. Przy użyciu gaśnicy samochodowej ugasili ogień, który pojawił się na klatce schodowej w jednym z budynków w Lubawce. Po wezwaniu straży pożarnej wspólnie ewakuowali mieszkańców z kamienicy. Jedna osoba, z objawami zatrucia tlenkiem węgla została przewieziona do szpitala. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, przyczyną pożaru mogło było zaprószenie ognia.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji z Lubawki w trakcie służby obchodowej otrzymali informację o pożarze. Pilnie udali się w rejon jednego z budynków, z którego zauważyli wydobywający się dym. Policjanci na miejsce pożaru wezwali służby ratunkowe.

Na klatce schodowej panowało duże zadymienie, a pod drzwiami jednego z mieszkań widoczny był ogień. Dzielnicowa realizująca interwencję udała się do pojazdu służbowego po gaśnicę, a następnie przy jej użyciu ugasiła rozprzestrzeniający się ogień. Przybyłe na miejsce zastępy straży pożarnej oraz policjanci natychmiast rozpoczęli ewakuację osób znajdujących się w rejonie pożaru.  Do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiła jedna osoba.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do zadymienia doszło w wyniku zaprószenia ognia.

KWP we Wrocławiu / wsz

Powrót na górę strony