Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubartów: Post. Bartosz Ceberak pierwszy na mecie „Zimowego Janosika”

Data publikacji 19.02.2018

To już kolejny udany występ lubartowskiego policjanta. Ile trzeba mieć w sobie pasji, determinacji, aby pokonać dystans ponad 45 kilometrów przez zasypane śniegiem góry, wie tylko ten kto sam jest miłośnikiem biegania. W sobotę post. Bartosz Ceberak ze zdecydowaną przewagą pokonał ponad 400 zawodników i pierwszy dobiegł na linię mety. Serdecznie gratulujemy wyniku i życzymy kolejnych sukcesów.

W minioną sobotę odbył się „Zimowy Janosik 45+km – Bedzies Kwicoł”. Organizatorem zawodów była Fundacja „Na Ratunek”. Trudy trasy rekompensowały uczestnikom majestatyczne widoki na ośnieżone Tatry.

Post. Bartosz Ceberak wystartował z ramienia Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Lubelskiego oraz Zarządu Terenowego przy Komendzie Powiatowej Policji w Lubartowie.

Biegacze wystartowali spod Zamku w Nidzicy. Trasa zawodów prowadziła po malowniczych terenach Spisza. Funkcjonariusz lubartowskiej komendy ze zdecydowaną przewagą pokonał ponad 400 uczestników i pierwszy dobiegł do mety, która znajdowała się w budynku Elektrowni Wodnej w Nidzicy. Trasę o długości ponad 45 km pokonał z czasem 4 godziny 20 minut i 32 sekundy. Drugiemu z zawodników zabrakło do zwycięzcy ponad 30 minut.

Bartosz Ceberak nie krył radości z uzyskanego wyniku, chociaż ocenił bieg jako dobry. Jak twierdził: „Wyzwaniem była masa śniegu - momentami po kolana i więcej. Bardzo trudno było utrzymać równowagę i zachować rytm biegu. Zaliczyłem kilka przewrotek z tego co najmniej ze dwie spektakularne”- śmiał się zmęczony i dodał, że: „ten  bieg był tworzony przez pasjonatów dla pasjonatów - aktywności, gór przestrzeni i wysiłku oczywiście nie zapominając przy tym o najpiękniejszych widokach na Tatry”.

Serdecznie gratulujemy wyniku i życzymy kolejnych sukcesów.

E.S.

Powrót na górę strony