Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali „dziuplę” i odzyskali skradzione samochody. Podejrzanego odkryli na strychu

Data publikacji 19.02.2018

Skradzione samochody, lawetę, przyczepę i elektronarzędzia odzyskali żyrardowscy policjanci na terenie gminy Mszczonów. Zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który usłyszał kilkadziesiąt zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia, a najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Kilka dni temu kryminalni z Żyrardowa, po tygodniach wytężonej pracy, wytypowali podejrzanego o kilkadziesiąt włamań i kradzieży. 31-letni mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności schował się na strychu, jednak to nie zmyliło policjantów.

Po dokładnym przeszukaniu posesji, oprócz 3 skradzionych samochodów (seat, reanult, mitsubishi) i lawety funkcjonariusze znaleźli także kradzione tablice rejestracyjne, koła samochodowe, elektronarzędzia czy akumulatory. Wśród łupów 31-latka znalazły się też sprzęty domowe i ubrania.

W ciągu kilkunastu godzin mundurowi ustalili, że większość rzeczy znalezionych na posesji pochodził z włamań lub kradzieży z przełomu grudnia i listopada 2017r. Mężczyzna usłyszał już ponad 20 zarzutów dotyczących kradzieży oraz włamań, nie jest jednak wykluczone, że usłyszy kolejne.

W związku z tym, że 31-latek był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa grozi mu kara, aż do 15 lat więzienia. Decyzją żyrardowskiego sądu, wobec mężczyzny zastosowano 3-miesięczny tymczasowy areszt.

 

Autor: asp. Agnieszka Ciereszko

Powrót na górę strony