Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradli 3 tony złomu

Data publikacji 20.02.2008

Kryminalni z Konina zatrzymali 29-letniego złodzieja, który wspólnie z kolegą kradł złom w likwidowanym zakładzie produkcyjnym. Jak ustalili policjanci złodzieje wynieśli 3 tony stalowych elementów demontowanych urządzeń. Zarzut usłyszał 29-letni mieszkaniec miasta. Jego wspólnik odbywający obecnie karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa, usłyszy kolejne zarzuty.

Do policjantów z Konina dotarła informacja o tym, że z placu na terenie zakładu produkcyjnego giną stalowe elementy i części urządzeń. Do działań przystąpili kryminalni. Efektem ich pracy było zatrzymanie jednego ze sprawców. Policjanci ustalili, że 29-latek wraz ze swoim kolegą ukradli blisko trzy tony złomu. Wspólnikiem 29-latka okazał się zatrzymany kilka dni wcześniej poszukiwany mężczyzna, który trafił już do zakładu karnego, gdzie odsiaduje poprzedni wyrok.

Obaj mężczyźni na początku lutego bieżącego roku, zorientowali się, że teren firmy jest zabezpieczony w niedostatecznym stopniu i postanowili to wykorzystać. Kilka dni z rzędu podjeżdżali samochodem osobowym pod teren zakładu, wynosili łup i ładowali do auta. Stalowe elementy sprzedawali potem w punktach skupu złomu.

Zatrzymanemu 29-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia. Natomiast jego wspólnik usłyszy kolejne już zarzuty.

Powrót na górę strony