Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację i zabezpieczyli blisko 9 kg konopi indyjskich

Data publikacji 19.02.2018

Informacja zdobyta przez funkcjonariuszy z komisariatu II pozwoliła policjantom z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową ustalić miejsce prowadzenia i zlikwidować plantację ziela konopi. Ogromny nakład pracy i intensywne działania operacyjne prowadzone przez policjantów zwalczających przestępczość narkotykową, doprowadziły do domku na jednym z zielonogórskich osiedli. Nietypowy „ogrodnik” został już decyzją sądu aresztowany na 3 miesiące. Policjanci zabezpieczyli prawie 9 kg ziela konopi.

Na teren nietypowej uprawy policjanci weszli w środę (14 lutego), gdzie zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który doglądał i był właścicielem uprawy konopi indyjskich. Tutaj, w pomieszczeniach piwnicznych i pokojach domu jednorodzinnego policjanci odnaleźli wyposażoną w specjalistyczny sprzęt uprawę ponad 250 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu. Ponadto w domu policjanci zabezpieczyli znaczne ilości suszu roślinnego w ilości prawie 9 kilogramów. Policjanci na miejscu zabezpieczyli także dokumentację prowadzoną przez 30-latka, która pozwoli ustalić m.in. jak długo mężczyzna działał. Zatrzymany 30-latek jest znany policji, wcześniej był już notowany i karany za podobne przestępstwa.

Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy konopi, posiadania znacznych ilości środków odurzających, a także przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości tych środków. Za te przestępstwa wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na podstawie zebranych przez policjantów materiałów dowodowych prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanego 30-latka. Sąd przychylił się do wniosku i zdecydował o jego aresztowaniu na 3 miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

 

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.21 MB)

Powrót na górę strony