Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej na pożyczonym rowerze

Data publikacji 20.02.2008

24-letni mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Brzegu przestępczą działalność prowadził w swojej rodzinnej miejscowości. Kiedy przyjeżdżał w odwiedziny do rodziców, napadał na starsze kobiety. Na pożyczonym rowerze ruszał na łowy. Wykorzystując nieuwagę starszych kobiet wyrywał im torebki. Trafił już do aresztu, a wkrótce stanie przed sądem.

Od kilku dni mieszkańców Brzegu elektryzowały doniesienia o zuchwałych napadach na kobiety. Złodziej wyrywał torebki kobietom w podeszłym wieku. Brzescy policjanci od razu zajęli się tą sprawą. Szybko okazało się, że za tymi napadami stoi 24-letni mieszkaniec Lewina Brzeskiego.

Kryminalni ustalili, że mężczyzna przyjeżdżał do Brzegu w odwiedziny do swoich rodziców. Tam pożyczał od nich rower i ruszył na „przejażdżki” po mieście. Wtedy napadał na przechodzące kobiety wyrywając im torebki. Jego łupem padały więc dokumenty, telefony komórkowe, portfele z pieniędzmi i drobnych rzeczy osobistych. Policjanci oszacowali wstępnie straty na blisko 2000 zł.

Wczoraj chłopak został zatrzymany. Już przyznał się do kilkunastu takich przestępstw. Wkrótce stanie przed sądem.

Powrót na górę strony