Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla oszusta internetowego

Data publikacji 20.02.2018

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie ze zduńskowolskimi policjantami zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o szereg oszustw internetowych. Zatrzymany 26-letni zduńskowolanin mógł wyłudzić na terenie całego kraju sprzęt wartości 48 tys. złotych.

W ramach współpracy z jednym z internetowych portali aukcyjnych policjanci ustalili, że na terenie powiatu zduńskowolskiego działa oszust, który wprowadzając sprzedawców w błąd, wyłudza od nich sprzęt komputerowy. Sprawca używając nieprawdziwych danych dokonywał zakupów internetowych, podczas których sprzedawcom przesyłał sfałszowane potwierdzenia płatności intranetowych. Oszukani w ten sposób sprzedawcy nadawali przesyłki, które sprawca odbierał w paczkomatach na terenie województwa łódzkiego.

Posiadając tę wiedzę policjanci wytypowali miejsce, skąd ma być odebrana kolejna przesyłka. 16 lutego 2018 roku 26-letni zduńskowolanin wpadł w ręce stróżów prawa podczas próby odbioru paczki w Szadku. Policjanci zabezpieczyli również komputer sprawcy, w którym znajdowały się podzespoły pochodzące z oszustwa.

Zgromadzony materiał dowodowy na chwilę obecną pozwolił przedstawić zatrzymanemu zarzut usiłowania oszustwa podczas zakupu sprzętu komputerowego o łącznej wartości przekraczającej 900 zł. Śledczy sprawdzają teraz, czy 26-latek dopuścił się również innych podobnych oszustw. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ofiarami jego przestępczej działalności mogło paść wiele osób na terenie całego kraju, a wartość wyłudzonego przez niego mienia mogła przekroczyć 48 tys. złotych.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec zduńskowolanina trzymiesięczny areszt. Za oszustwo grozi kara pozbawiania wolności do lat 8.

(KWP w Łodzi / mw)

  • zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • zabezpieczony sprzęt
  • zatrzymany prowadzony przez policjantów
Powrót na górę strony